Többször is mondtam már, hogy számomra a legkedvesebb sorozat mindig is a Charmed marad, a bűbájosokat azonban a McKinley diákjai követi a sorban. Nos, a kedvenc sorozatom a harmadik évadtól egyre csak hullámzóbb minőségű etapokat produkált, éppen ezért vágtam neki felemás érzésekkel az utolsó szezonnak. Szerencsére azonban Ryan Murphy és társai végeredményben igencsak méltón búcsúztatták el a sorozatot, ami a tavaly márciusi vége óta egyre csak hiányzik. Leginkább az új dalok hiánya a legfeltűnőbb, hiszen sokszor hallgattam őket, miközben vártam az új részeket…
Az alapsztori miatt nagy elvárásaim voltak a sorozathoz, amit a pilot maximálisan teljesített, sőt mi több, a további részek még minőségibbre sikeredtek. Tavaly okkal volt ez az egyetlen sorozat, amit hetiben néztem, hiszen annyira beszippantottak a fordulatos történetekkel, és az izgalmas szereplőkkel. A második évadnak egyelőre még csak az első részét láttam, ami erősen építkezős jellegű volt, a folytatást szerintem csak a nyáron fogom majd csekkolni.
A sok misztikumos sorozatok után kicsit félve kezdtem neki a The CW tavalyi újoncának, végül egyértelműen pozitívan csalódtam az első részben. Az íróknak sikerült remekül összepasszolnia ezt a zombi vagyok ezáltal tudok segíteni a nyomozásokban részt. Régen odavoltam a krimisebb szériákért, ma már viszont egy sem köt le túlzottan, az iZombie által azonban ezt a fajta “hiányt” is kiélhetem, hiszen a heti ügyek kellően érdekesek voltak, miközben a főszereplők is jellemfejlődésen estek át. Az első évad további részei tehát megtartotta a pilottal felállított szintet, én pedig jól szórakoztam a darálás közben, így én csak ajánlani tudom a sorozatot. 🙂
Nagy meglepetés volt anno a The CW-től, amiért egy ilyen tematikájú sorozattal előállt, mégis milyen jól tette. Már az első évadot is szó szerint imádtam, amit a második szezon csak tetézni tudott. Tele volt WTF fordulatokkal, erős színészi játékokkal, és nem utolsósorban a szerelmi szálak megmaradtak a háttérben, amiért nem győzök elégszer hálálkodni. A napokban pedig a harmadik évad is elrajtolt, én már pedig alig várom, hogy egy dara keretében én is megnézhessem majd a friss részeket.
A The Flash szó szerint jött, látott és győzött. Amikor tavaly nyáron előbb az Arrow harmadik évadát néztem meg, tartottam attól, hogy ha az anyasorozat ekkori mélységekbe repült, akkor mit várhatok el a spin-offtól? Szerencsére az aggodalmam alaptalan volt, hiszen a zseniális pilot után az évad további részei is bővelkedtek izgalomban, akcióban, humorban, fordulatokban, és eközben a karakterek is fejlődtek pont mint az Arrow első etapjában.
A jelenleg képernyőn lévő szériák között egyértelműen a The Fosters a legnagyobb kedvencem. Évről-évre egyre keményebb ám annál fontosabb témákat boncolgat a sorozat, amit öröm nézni. Emellett pedig a karakterek tele vannak élettel, a színészek hitelesen játsszák szerepüket, egészen egyszerűen semmi negatívumot nem találok a sorozatban. A harmadik évad első fele is maga volt a tökély, és az eddigi információk alapján a folytatás is legalább ennyire jó lesz.
Még mindig nagyon szeretem a sorozatot, és nagy lelkesedéssel vágok neki az aktuális darának, ami után nyugodt szívvel kelek fel a székből, mégis a második évad nézése közben bizony rá kellett jönnöm, hogy megvannak a koncepció gyengepontjai. Ha alaposan megnézitek, mindkét évadnak az volt a főszála, hogy régi ellenségek támadják meg Klausékat, akik elől meg kell védeni a kis Hope-ot. Bár a kivitelezés továbbra is izgalmas és akciódús, mégis ha ez az alapelv a továbbiakban is jelen lesz, akkor bizony nem biztos, hogy jövőre is helye lesz a sorozatnak a listán. A nézettség alapján egyébként nagyon úgy tűnik, hogy nemcsak én vettem észre a hibákat, hiszen a jelenlegi harmadik etap nézettsége egyre csak csökken, nagyon kíváncsi leszek, hogy hogyan fog teljesíteni az új, Pénteki időpontjában a TVD mögött.