Eye Candy: Az első évadról

A pilot után egy kicsit visszaesett a minőség.

A pilot számomra maga volt a tökély, ütős és pörgős sztori, érdekes karakterek, na és persze a gyönyörű Victoria Justice, aki a Victorious óta nagy kedvencem. Ám a folytatás már sajnos nem lett annyira jó, jobban mondva voltak hullámvölgyek, főleg azokban a részekben, amikor a központi rejtélyt hanyagolták, és epizodikus jellegű részeket kaptunk az évad közepén. A végkifejlet azonban bár kicsit kiszámítható volt, mégis sikerült meglepniük, így jár a pacsi a készítőknek. Szerencsére minden fontosabb szálat sikerült lezárni, ami azért jó, mert nagyon kevés esély van a folytatásra…

Mielőtt nekiláttam e kritika megírásának, elolvastam a Sorozatjunkie véleményét az első évaddal kapcsolatban, és szerintem túlságosan is lehúzták a sorozatot, legfőképpen a főhősnő játékát. Véleményem szerint Victoria igenis odatette magát, hogy hitelesen adja elő ezt a rejtélyes és sok rossz dolgot megtapasztalt karaktert, Lindyt, bár azt elismerem, hogy elsőre picit szokatlan volt tőle egy ilyen drámai karakter, de szerintem sikeresen kitört abból a bizonyos skatulyából. És azért azt ne felejtsük el, hogy ez volt az első komoly szereplése, hiszen eddig csak Nick-es sorozatokban láthattuk őt. Summa-summárum, Victoria Justice szerintem igenis jól teljesített. 🙂

Ami a történetet illeti, az átívelős szál nekem igenis nagyon bejött, így értelemszerűen azokat az epizódokat jobban élveztem, amikben a sorozatgyilkossal foglalkoztak, és nem pedig heti ügyekkel. A heti ügyek is érdekesek voltak, a megoldás is tetszett, csak valahogy nem haladtunk előre a történetben. Aztán néztem egy nagyot, mikor az évadzáró előtti részben kiderült, hogy a heti ügyek egy része is valamilyen szinten kapcsolódott az átívelős részhez. Gondolok itt elsősorban a Babylon-portálra. Nagyon örülök, hogy ezáltal is sikerült engem meglepniük az íróknak. 🙂

A sorozat javára irtható az a tény is, hogy igenis valósághűen ábrázolták a cselekményeket, még a gyilkosságokat is nagyon jól bemutatták, ám szerencsére csak pont annyira, amennyire feltétlenül szükség volt. Egyedül a többi színész játékát tudnám egy pici negatívumként felhozni, de hiába lehettek volna egy cseppet jobbak is, sikerült megkedvelnem a karaktereket, így most ettől is eltekintek.

A végkifejletről Spoileresen! Ha még nem láttad az évadzáró részt, akkor ne olvasd tovább! 

A kreátorok biztosan fel voltak arra készülve, hogy nem biztos az a második évad (már a pilot is nagyon gyenge nézettséggel nyitott), így megpróbáltak minden szált elvarrni, természetesen az ésszerűség határain belül. Nagyot néztem, mikor kiderült, hogy Jake a Flirtual-gyilkos, bár jobban belegondolva gondolhattam volna. Sokáig meg voltam győződve arról, hogy csak azért van Ryan Cooper a sorozatban, mert szépfiú, plusz hogy legyen egy szerelmi háromszög, de az utolsó részben annyira jól hozta az őrült gyilkos szerepet, hogy csak bámultam, hogyan tudta eddig azt tettetni, hogy jámbor lelkű. Ütős volt a családi háttere, valamint azok a cselekedetei is, amikor is sikeresen átverte a többieket. Nála jobb gyilkost nem is választhattak volna.

Értékelés: 7/10.

Volt itt azért egy-két felesleges és unalmas szál, emiatt maximális pontszámot nem is, de egy erős hetest mindenképpen megérdemel az első, és nagy valószínűséggel utolsó évad. Összességében egyáltalán nem bántam meg, hogy esélyt adtam az Eye Candy-nek, ahogy azt sem, hogy a pilot után végig kitartottam a sorozat mellett. Aki pedig csak azért ódzkodik belekezdeni, mert fél, hogy nagy cliffhanger van a végén, elárulom, hogy van ugyan egy kisebb nyitva hagyott szál, ami Lindy húgához köthető, de szerintem bőven az a kategória, ami még elviselhető.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük